ZJAZD MINISTRANTÓW W LICHENIU 2021

 


ZJAZD MINISTRANTÓW W LICHENIU: 10-13 LISTOPADA 2021 R.

Przyjazd w środę 10 listopada późnym wieczorem, rozpoczęcie o godz.21 przywitaniem i krótka modlitwą, bez wspólnej kolacji. Rozjazd w sobotę po śniadaniu. W ramach tego zjazdu będzie turniej wiedzowy i sprawnościowy, ale też planujemy zrobić w grupach warsztaty ministranckie (np. dla lektorów, ministrantów ołtarza, ceremoniarzy itd.)

Jeśli chodzi o zakres wiedzowy, to nie jest on duży i może być okazją do zrobienia zbiórki i porozmawiania z ministrantami na temat przeczytanego artykułu.

Dla wszystkich grup wiekowych: ze względu na temat roku duszpasterskiego: Posłani w pokoju Chrystusa i jego motto biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57) - główne części Mszy św. i ich znaczenie (np. akt pokuty – wyraża skruchę i daje przebaczenie grzechów, prefacja – to dziękczynienie, modlitwa po komunii – prośba o określony owoc przyjęcia Eucharystii itd.) bez jakiś szczegółowych informacji liturgicznych, symboliki, historii. Okazja do przejścia z ministrantami na zbiórce (może w formie tabelki, którą uzupełniają) całości Eucharystii ze zrozumieniem, co w danym momencie Mszy św. się dzieje – to zawsze jest potrzebne i aktualne. Do tego: skąd się wzięła uroczystość Bożego Ciała i historia cudu eucharystycznego w Lanciano

Poza tym, trochę w nawiązaniu do jubileuszu mariańskiego i do św. O. Stanisława oraz jego dzieła „Mistyczna Świątynia Boża”:

Grupa najmłodsza:

"Mistyczna świątynia Boga", rozdz. 7

oraz http://lso.parafia-jezowe.pl/naczynia.html 

 

Grupa średnia:

"Mistyczna świątynia Boga", rozdz. 8

oraz https://kapucynikielce.pl/uroczystosc-konsekracji-kosciola/ 

 

Grupa najstarsza:

"Mistyczna świątynia Boga", rozdz. 1 i 3

oraz https://misyjne.pl/przerwa-artykul/ukryte-symbole-czyli-inna-wizja-kosciola/ 

Prosimy o zgłoszenie imiennych list do 31.10 na adres: duszpasterz@marianie.pl!


 Zapisy u Ks. Krzysztofa Zabłockiego MIC