TURNIEJ MINISTRANCKI LICHEŃ 2022

 TURNIEJ MINISTRANCKI LICHEŃ STARY 2022

Jak co roku w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 10-12 listopada odbył się Turniej Ministrancki, w którym wzięło udział 160 ministrantów posługujących w parafiach księży marianów. 😇

Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza w wieku szkolnym i studenckim zmagali się w turnieju sprawnościowym i wiedzy nt. fundamentów wiary, wzrastali duchowo i integrowali się. – W tym roku ministranci mieli przygotować się na podstawie książki „Więcej niż cieśla” na temat fundamentów wiary, odpowiedzieć na pytania: jak bronić swojej wiary? Skąd wiemy, że Ewangelia jest wiarygodna, czy słowa Chrystusa można udowodnić? Ważne, by ministranci potrafili obronić swoją wiarę w różnych środowiskach – podkreślił ks. Michał Garbecki, marianin z Parafia Matki Bożej Królowej Polski, Warszawa-Marymont. Ks. Garbecki zwrócił uwagę, że ministranci muszą szczególnie dbać o wzrost swojej wiary. – Wyzwaniem jest to, by ministrant, który służy przy ołtarzu służył z serca, żeby miał świadomość, że robi to dla Jezusa. Problemem jest czasem skupienie się na różnych zadaniach, np. kadzidle. To nie obrządek, ale obecność przy Chrystusie. Ważne by ministrantura nie kończyła się na tym, że perfekcyjnie wykonuje się czynności, ale sercem odbiega daleko – mówił.

🏆 W turniejach oprócz zwycięzców indywidualnych, wyłoniły się także najlepsze parafie: Turniej wiedzy nt. fundamentów wiary wygrała Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie, a Turniej sprawnościowy Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce.

W programie znalazły się spowiedź, uroczysta Msza św. w bazylice licheńskiej, modlitwa na Apelu Maryjnym, konferencje, droga krzyżowa oraz Msza św. w Grąblinie – miejscu objawień Matki Bożej Licheńskiej oraz turnieje.