Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU 05.12.2021

1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja bpa * we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła * w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP a zarazem tytularna uroczystość naszego Zgromadzenia Księży Marianów. Także w tym dniu kończy się Rok Świętego Józefa. Dzisiaj w niedzielę odmówimy po sumie AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI. * w czwartek przypada 31. rocznica poświęcenia naszego Kościoła.

2. Dzisiaj w niedzielę 5 grudnia Strażacy będą roznosić kalendarze. Datki, które otrzymują corocznie przeznaczają na sprzęt pożarniczy. W tym roku planują kupić Quada, który jest potrzebny do ratowania w trudnym terenie Rdzawki. 40% potrzebnej kwoty Strażacy pozyskali już z innych źródeł.

3. Jednostki OSP organizują zbiórkę paczek mikołajkowo świątecznych dla żołnierzy stacjonujących na granicy Polsko-Białoruskiej. Paczki przyjmowane będą w Remizach OSP Chabówki, Rdzawki, Ponic i Rabki-Zdrój ul. Podhalańska 42/b od poniedziałku do piątku (od 6 do 10 grudnia) w godzinach od 17.00 do 19.00. Następnie paczki zostaną odtransportowane na granicę.

4. Można nabyć świece adwentowe CARITAS jako dzieło pomocy wigilijnej dzieciom. W tym roku cena wynosi 7 zł.

5. W przyszłą niedzielę nasi ministranci będą rozprowadzać w kruchcie opłatki wigilijne. Składane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

6. Uniwersytet Papieski w Krakowie organizuje podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Rekrutacja będzie trwać od 30. listopada 2021 r. do 15. lutego 2022 r. poprzez rejestrację na stronie www.irk.upjp2.edu.pl a zajęcia rozpoczną się 25. lutego 2022 roku. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W niedzielę nauki rekolekcyjne ogólne o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. W poniedziałek i wtorek nauki ogólne o 7.00 i 17.00. Spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed każdą Mszą świętą.