Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 04.06.2023

1. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. O g. 10.00 Rocznica I Komunii Świętej * w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Prosimy o przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Pierwszy ołtarz przygotują PP Słońscy, drugi PP Stolarczyk, trzeci PP Czyszczoń, a czwarty Państwo Świder. W kościele parafialnym Msza święta o godz. 8.00 i o godz. 10.00 Suma, a po niej procesja. Zakończenie procesji z uroczystym błogosławieństwem przed kościołem. Mszy świętej o godz. 17.00 nie będzie. OSP prosimy o zabezpieczenie trasy w czasie procesji Bożego Ciała. Wszyscy, którzy posiadają strój góralski, niech chętnie go założą. Dzieci Komunijne i Rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. W ciągu ośmiu dni po Bożym Ciele zachęcamy do udziału we Mszach wotywnych z procesją eucharystyczną.

2. Dziękujemy za piękne przygotowanie uroczystości odpustowych, komunijnych i rocznicowych. Szczególnie dziękujemy rodzicom, księdzu Krzysztofowi, strażakom, wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji, dzieciom, które sypały kwiatki. Dziękujemy za piękny wystrój kościoła i otoczenia, Panu organiście, służbie liturgicznej. Dziękujemy za dar dzieci komunijnych - piękny Mszał i komplet lekcjonarzy.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę po sumie. Podobnie jak w maju adoracji w czwartek i piątek przed Mszą świętą nie będzie. 

4. We wtorek 6 czerwca 2023 r. o godzinie 18:00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas 6, 7, 8 na Msze Świętą i nabożeństwo czerwcowe oraz krótką katechezę.

5. Zapowiedzi przedślubne.: Paweł Zenon Koza, kawaler, zamieszkały w parafii św. Andrzeja w Szaflarach i Weronika Anna Haza, panna, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź III

6. Msze święte zamówione przy pogrzebie: w poniedziałek o 7.00 za śp. Józefę Madejowicz (23); we wtorek o 7.00 za śp. Zofię Starmach (2) i o 18.00 za śp. Józefa Płanica (4); w piątek o 7.00 za śp. Jana Czyszczonia (1); w sobotę o 7.00 za śp. Teresę Latawiec-Zatorską (23) 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej. Suma dzisiaj będzie odprawiona wyjątkowo o g. 9.30. Rodzicom dzieci komunijnych, strażakom i innym osobom, serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości komunijnych.

2. Jutro w poniedziałek uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Sumę o g. 11.00 odprawi ks. dr Zbigniew Krochmal. Zapraszamy wszystkich, całą służbę liturgiczną, ministrantów, zespół góralski, OSP, chór ADORAMUS, dzieci, młodzież i starszych. Prosimy, aby podobnie jak w latach ubiegłych, wziąć czynny udział we Mszy świętej i procesji. OSP prosimy o pomoc w zorganizowaniu uroczystej procesji.  Wszyscy, którzy posiadają strój góralski, niech chętnie go założą. Dzieci Komunijne i Rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami przychodzą na Msze świętą wieczorną o godz. 18.00 ubrane w stroje komunijne.

3. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny * w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana * w sobotę wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu o g. 10.00 Rocznica I Komunii Świętej. Próba Generalna w czwartek 1 czerwca o godzinie 19.00 a spowiedź dzieci rocznicowych w piątek 2 czerwca o g. 17.00.

5. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Pierwszy ołtarz przygotują PP Słońscy, drugi PP Stolarczyk, trzeci PP Czyszczoń, a czwarty Państwo Świder. Zakończenie procesji z uroczystym błogosławieństwem przed kościołem.

6. Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza mieszkańców gminy Rabka-Zdrój do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym obowiązkowi wykonania świadectw energetycznych budynków oraz dofinansowaniom do zmiany systemu ogrzewania oraz dociepleniom budynków. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2023r. od godziny 16.00 w Teatrze Rabcio, ul. Orkana 3c.

7. Zapowiedzi przedślubne.: Paweł Zenon Koza, kawaler, zamieszkały w parafii św. Andrzeja w Szaflarach i Weronika Anna Haza, panna, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź II

8. Msze święte zamówione przy pogrzebie: w czwartek o 7.00 za śp. Zofię Starmach (1)OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21.05.2023

1. Kalendarz Liturgiczny: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada 50. rocznica święceń kapłańskich abpa Marka Jędraszewskiego * w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, w tym dniu obchodzimy Dzień Matki

2. W poniedziałek 22 maja zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na Msze Świętą i Nabożeństwo majowe, podczas którego w szczególny sposób będziemy modlić się za uczniów z klas 8 o pomyślny przebieg egzaminów.

3. W Środę 24 maja po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym próba generalna przed Pierwszą Komunią Świętą.

4. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28. maja o godz. 11.00 w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 17.00. Następnego dnia w poniedziałek 29. maja będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci NMP Matki Kościoła. Suma  odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Pozostałe Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00.

5. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Przed Mszą świętą o godz. 17.30 modlitwy wprowadzające.

6. Klub Sportowy Gorce (Przemysław Zając - Trener i Sylwia Wójtowicz - Wiceprezes) zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w zebraniu 700 podpisów potrzebnych do wzięcia udziału w wojewódzkim projekcie pt. „Futbolowe Żaki” oraz regionalnym piłkarskie Marzenia” w powiecie Nowotarskim. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.

7. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Zenon Koza, kawaler, zamieszkały w parafii św. Andrzeja w Szaflarach i Weronika Anna Haza, panna, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź I * Jan Worwa, kawaler, zamieszkały w Ponicach i Kinga Izabela Latawiec, panna, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź III * Paweł Szymon Świder, kawaler i Karolina Górni, panna, oboje zamieszkani w naszej parafii, zapowiedź III.

8. Msze święte zamówione przy pogrzebie: we wtorek o 7.00 za śp. Teresę Latawiec-Zatorską (10); w środę o 18.00 za śp. Józefa Płanica (3); w sobotę o 7.00 za śp. Marię Zając (6)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023
1. Kalendarz Liturgiczny:  Dzisiaj odbywają się uroczystości odpustowe ku czci odnalezienia Krzyża Świętego  na Obidowej. Po każdej Mszy świętej  poświęcenie pojazdów. Uroczysta suma o godz. 10.00 * we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski * w czwartek uroczystość św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, Założyciela naszego Zgromadzenia Księży Marianów. Główne uroczystości będą obchodzone w Górze Kalwarii na Mariankach w przyszłą niedzielę * w dniu 24 maja br. minie 50 rocznica święceń kapłańskich Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i modlitwy za zmarłych.

3. W środę o godzinie 18.00 zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne na Mszę Świętą, nabożeństwo majowe i spotkanie. Natomiast w czwartek na godzinę 18.00 zapraszamy Dzieci Rocznicowe, które po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym będą miały próbę.

4. Zachęcamy gorąco wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do Bierzmowania. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i w niedziele  po sumie.

5. Katolicka Szkoła Podstawowa z Rabki-Zdroju zaprasza na półkolonię w lipcu 2023 r. oraz do udziału w dekanalnym konkursie pt. „Najświętsza Rodzina wzorem i inspiracją dla mojej rodziny”. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej szkoły.

6. Dyrektor SP w Rdzawce zaprasza rodziców na spotkanie z wychowawcami klas- na wywiadówkę. Spotkanie odbędzie się 16. maja we wtorek o godz. 15.30

7. Zapowiedzi przedślubne: Przemysław Piotr Zając, kawaler, zamieszkały w naszej parafii i Maria Magdalena Dziur, panna, zamieszkała w Spytkowicach, zapowiedź III * Jan Worwa, kawaler, zamieszkały w Ponicach i Kinga Izabela Latawiec, panna, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź II * Paweł Szymon Świder, kawaler i Karolina Górni, panna, oboje zamieszkani w naszej parafii, zapowiedź II.

8. Msze święte zamówione przy pogrzebie: w sobotę o 7.00 za śp. Marię Zając(5)OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA  07.05.2023
1. Kalendarz Liturgiczny: jutro w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, Bpa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Wieczorem o godz. 18.00 odprawimy Mszę świętą za wszystkich zmarłych Stanisławów. Kartki z imionami i nazwiskami składamy przed Mszą świętą do koszyczka * W sobotę 13. maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie

2. We wtorek 9 maja zapraszamy dzieci rocznicowe i ich rodziców na Mszę Świętą o godzinie 18.00 i nabożeństwo majowe oraz spotkanie organizacyjne.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na  uroczystości odpustowe ku czci odnalezienia Krzyża Świętego  na Obidowej. Po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów.

4. Także w niedzielę 14. maja odbędą się w Krakowie uroczystości ku czci świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00 , a zakończy się na Skałce. Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Kopiec, wierny czciciel świętego Stanisława. Nasz Arcybiskup, Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza wszystkich na te uroczystości.

5. Zachęcamy gorąco wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do Bierzmowania. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i w niedziele po sumie.

6. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na autokarową pielgrzymkę Bałkany – Medjugorie w terminie 28 maja – 4 czerwca. W programie również Zagrzeb, Dubrownik, Mostar, Split, Wodospady Kravica, Vepric. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel, ul. Św. Bonifacego 9, Warszawa Stegny.

7. Zapowiedzi przedślubne: Przemysław Piotr Zając, kawaler, zamieszkały w naszej parafii i Maria Magdalena Dziur, panna, zamieszkała w Spytkowicach, zapowiedź II * Jan Worwa, kawaler, zamieszkały w Ponicach i Kinga Izabela Latawiec, panna, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź I * Paweł Szymon Świder, kawaler i Karolina Górni, panna, oboje zamieszkani w naszej parafii, zapowiedź I.

8. Msze święte zamówione przy pogrzebie: w środę o 7.00 za śp. Teresę Latawiec-Zatorską(11)
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023

1. Kalendarz Liturgiczny: w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte tak jak w niedziele o godz. 8.00; 10.00 i 17.00. W tym dniu w Ponicach uroczystości odpustowe, Msza święta odpustowa w Ponicach o godz. 11.00 * w czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji OSP * w piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka * w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

2. W tym roku uroczystości odpustowe ku czci odnalezienia Krzyża Świętego na Obidowej odbędą się wyjątkowo w niedzielę 14 maja. Tradycyjnie, po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów.

3. Także w niedzielę 14. maja odbędą się w Krakowie uroczystości ku czci świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00 , a zakończy się na Skałce. Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Kopiec, wierny czciciel świętego Stanisława. Nasz Arcybiskup, Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza wszystkich na te uroczystości

4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w niedziele i święta nakazane po sumie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.15. Odwiedziny chorych: w czwartek i piątek według stałego porządku. Ze względu na nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Adoracji w czwartki i piątki w maju przed Mszą świętą nie będzie

6. W czwartek zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne.

7. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Nowotarska Strażacka Kropla” wraz z zarządem OSP w Rdzawce zapraszają mieszkańców Rdzawki do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się w poniedziałek 1. maja w remizie OSP w Rdzawce w g. od 9.00 do 13.00.

8. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na autokarową pielgrzymkę Bałkany – Medjugorie w terminie 28 maja – 4 czerwca. W programie również Zagrzeb, Dubrownik, Mostar, Split, Wodospady Kravica, Vepric. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel, ul. Św. Bonifacego 9, Warszawa Stegny.

9. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Jurzec, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Monika Janowska, stanu wolnego, zamieszkała w parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce, zapowiedź III oraz Przemysław Piotr Zając, kawaler, zamieszkały w naszej parafii i Maria Magdalena Dziur, panna, zamieszkała w Spytkowicach, zapowiedź I.