Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera * we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika * w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała * w czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła * w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła * w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  2. W tym tygodniu przypada I- piątek miesiąca i I- sobota miesiąca. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17.15 Odwiedziny chorych: w czwartek i piątek według stałego porządku.
  3. Zbliża się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do czynnego udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej i w niedzielę po sumie.
  4. W środę 29 września o 18:30 ks. Krzysztof Zabłocki zaprasza do kościoła na spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z obecnej i poprzedniej klasy 8.
  5. W przyszłą niedzielę 3 października o godz. 11.00 w Kościele Świętego Krzyża na Obidowej zostanie odprawiona Msza św. z okazji rocznicy ocalenia kościoła.
  6. Za dwa tygodnie w niedzielę 10. października przeprowadzimy zbiórkę na ogrzewanie i utrzymanie kościoła. Nadmieniamy, że mamy także do spłacenia drugą ratę pożyczki zaciągniętej w naszej Kurii Prowincjalnej na modernizację ogrzewania Kościoła i Domu Zakonnego. Już teraz dziękujemy ofiarodawcom i Radnym Parafialnym za ofiarność i poniesiony trud.
  7. Burmistrz Rabki-Zdroju – Gminny Komisarz Spisowy uprzejmie informuje osoby, które dotychczas nie wypełniły ustawowego obowiązku spisowego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 o możliwości spisania się podczas dyżuru rachmistrza spisowego w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, pokój 04. Dyżury rozpoczną się od poniedziałku 13 września i potrwają do końca września w dni robocze w godzinach od 8.00 do 13.00. UWAGA! Każdy może spisać siebie i członków swojej rodziny, aby tego dokonać należy zabrać ze sobą numery PESEL wszystkich domowników.